Білосарайська коса відпочинок 2020 року, бази відпочинку - пансіонати

Білосарайська коса - це продовження сусіднього селища Мелекіно. Через відсутність чіткої межі між населеними пунктами часом виникає плутанина, коли відпочиваючі приїжджають не на ту базу відпочинку.

Особливості селища

Вся Білосарайська коса має статус заказника і є частиною ландшафтного парку «Меотида». Завдяки цьому екологічна ситуація в селищі набагато краще, ніж в сусідніх населених пунктах.

Тут проживають великі колонії птахів, в тому числі дикі гуси, лебеді, чаплі та інші рідкісні види. Море набагато чистіше, ніж в сусідніх Мелекіно або Ялті. Завдяки чистоті води тут практично не буває мору бичка, а вода залишається кристально чистою навіть у розпал сезону.

Пляжі на Білосарайській косі піщано-черепашкові, дуже широкі і небагатолюдні. Вони тягнутися уздовж всієї коси на кілька кілометрів, тому кожен відпочиваючий може знайти собі вільне місце.

В кінці коси є «Райський пляж», де море дуже дрібне, тепле і чисте. Саме тут зазвичай зупиняються ті, хто приїхав відпочивати «дикуном».

Де зупинитися

Більшість баз, пансіонатів, гостьових будинків і просто приватного сектора, де можна знайти житло, сконцентровано на вулицях Азовської і Безуха. Саме вздовж них тягнеться низка різних готелів різного рівня комфорту і за різною ціною.

В приватному секторі можна знайти житло за 40 грн з людини, правда, обстановка і рівень комфорту будуть мінімальними. Варіанти з кондиціонером і телевізором стоять вже від 80 грн. Якщо хочете мати власний санвузол і сучасні меблі, доведеться викласти 120-150 грн з людини. Можна знайти і люкс-варіанти з прекрасними меблями і розкішним інтер'єром.

В пансіонатах житло коштує приблизно на 20-50 грн з людини дорожче.

Що стосується харчування, то з цим проблем немає. Можна готувати самостійно на загальній кухні (в кімнатах в приватному секторі передбачена така можливість), придбати повний або частковий пансіон в одному або пансіоні або харчуватися в кафе або їдалень. Вартість триразового харчування становить приблизно 100-150 грн з людини.

Інфраструктура

В центрі коси є продуктовий ринок і магазини. Тут можна придбати практично всі необхідні продукти, а також різноманітні дари моря: креветки, мідії, сушену рибу.

В селищі немає відділень банків і банкоматів. Якщо вам буде потрібно зняти готівку, доведеться їхати в Ялту чи Маріуполь. Крім того, тут немає лікарні (потрібно йти в Мелекіно), а аптека всього одна.

Біля ринку є відділення пошти. Власної автостанції в селищі немає, тому заздалегідь купити квиток не вдасться. Більшість автобусів зупиняється біля ринку або в районі пансіонату «Дика Орхідея».

Проблемою селища є відсутність власної прісної води. Пансіонати останнім часом почали встановлювати системи фільтрації і опріснення, але більшість продовжують привозити питну воду з сусідніх населених пунктів. Туристам, відпочиваючим в приватному секторі, доведеться купувати очищену воду в магазині.

Розваги і пам'ятки

На Білосарайській косі є школа кайтсерфінгу «X-Sport». Так як населений пункт знаходиться в степу, то вітри тут дмуть постійно, що створює ідеальні умови для тренувань. У школі кожного охочого навчать основам спорту, дадуть напрокат все необхідне обладнання. Навіть якщо ви не є любителем екстремальних видів спорту, сюди все одно варто прийти і хоча б подивитися на видовищні піруети, які виконують професійні спортсмени.

Можна покататися на «банані», водних гірках, скутерах або покататися на парашуті.

Пам'яток на косі ніяких немає. Можна хіба що відвідати сільську церкву і старий маяк.

Великих ресторанів і шикарних нічних клубів тут немає, любителі нічного життя повинні поїхати в Мелекіно. На косі є два нічні клуби: «Бомба» і «Блудний Кот». Тут проводяться пінні вечірки, періодично приїжджають щодо відомі ді-джеї.

Як дістатися

Не так давно з Донецька, Слов'янська, Краматорська регулярно ходили рейсові автобуси, а в курортний сезон на стовпах в цих містах можна було зустріти оголошення «Поїздки в Ялту, Урзуф, Мелекіно, на Білосарайську косу». У зв'язку несприятливою обстановкою дістатися до селища тепер стало набагато складніше.

Найбільш простим варіантом буде доїхати до Маріуполя автобусом або поїздом, а там пересісти на приміську маршрутку, яка їде до Урзуфа. Відстань до коси від Маріуполя близько 30 км, в дорозі доведеться провести приблизно 40-50 хвилин.

Найпростіше дістатися сюди на автомобілі, звернувши з Маріупольської траси на відповідному покажчику.

Готель "Білий Лев"

"Люкс", "Напівлюкс", "Стандарт"
Білосарайська коса. Азовська 107

Пансіонат "Біла Лілія"

"Люкс", "Стандарт"
Білосарайська коса. Безуха 287А

Готель "Аврора"

"Люкс"
Білосарайська коса. Набережна 53А