Національний заповідник у Херсонській області Асканія-Нова радує тисячі людей щорічно красою природи і унікальними пам'ятками. Тут мешкає безліч найрізноманітніших тварин. Неповторний куточок України щороку вдосконалюється, тому побувати тут - завжди насолода. У цій статті ви прочитаєте про історію заповідника, особливості та унікальних місцях.
Загальна інформація про Асканія-Нова
Асканія-Нова знаходиться на півдні України в Херсонській області та вважається унікальним природним дивом в Україні і в Європі. Його площа становить понад 30 тисяч гектар, третина якої абсолютно не зворушена людиною. На думку аграріїв зі стажем земля, одного разу оброблена плугом, більше не є первозданної. Тому заповідник так унікальний, адже його грунт і рослинність незмінні протягом сотень і тисяч років.
Історія виникнення
Асканія-Нова виникла завдяки барону Фрідріху Фальц-Фейна, який володів цією площею в кінці дев'ятнадцятого століття. Цей дивовижний чоловік почав створення зоопарку і ботанічного саду з 11 років. Насамперед він організував вольєри. Коли закінчив університет, то впритул зайнявся організацією заповідника для тварин і дивного ботанічного саду. Цікаво знати, що в Асканія-Нова є пам'ятник Фрідріху Фальц-Фейна.
Як виглядає сьогодні заповідник?
На сьогоднішній день Асканія-Нова вважається наймасштабнішим біосферним заповідником у всій Європі. Крім того, це найбільш древня степова площа, яка охороняється від всіляких змін. На території росте понад п'ятсот різновидів рослин. Також тут налічується близько трьох тисяч видів тварин, деякі з них настільки рідкісні, що занесені до Червоної книги країни.
Асканія-Нова відрізняється ще тим, що тут мешкають тварин різних кліматів. Про це турбуються і піклуються співробітники заповідника. Адаптація тварин до місцевого клімату - складний і тривалий процес. Багато зоопарки України беруть собі тварин саме з Асканія-Нова. На її території ростуть рідкісні види рослин, які в інших місцевостях вже зникли.
Ще однією особливістю біосферного заповідника є дендропарк, який був створений в дев'ятнадцятому столітті. Його площа становить більше двохсот гектар. На його території ростуть понад 150 дерев і чагарників.
Багато тварин тут живуть на волі. Деякі види живуть у великих вольєрах. Не всі з них чинять опір дотиків до них. Біосферний заповідник - неповторне місце, де можна з головою зануритися в світ природи, рослин і тварин. Такі моменти надихають на багато років.
Цікавий факт! У 1914 році в Асканія-Нова приїжджав російський цар Микола II, який особливо зачарувався місцевими пейзажами і тваринами.
На що можна подивитися в Асканія-Нова?
В першу чергу це місце, де мешкає в вільних умовах і вольєрах величезна кількість тварин з Африки, Азії, Америки та Європи. У заповіднику можна побачити: зебр, антилоп, биків, оленів, буйволів, лам, поні, сайгаків, страусів журавлів, орлів, фазанів, фламінго і багатьох інших. Крім цього тут є дендропарк і визначні пам'ятки.
Як доїхати до заповідника?
Поселення розташоване в Чаплинському районі на Херсонщині. Нова Каховка знаходиться в 75 км від заповідника. Кожен день здійснюється маршрут до заповідника з Херсона. Потяги сюди не їздять. Але є залізничне сполучення в найближчих містах, а саме в Новій Каховці, Новоолексіївці, Армянську і Каланчаку.
6 причин, чому варто приїхати в Асканія-Нова
- Естетична насолода і релакс. Неспроста про заповідник ходить багато легенд і міфів, адже він вважається справжнім дивом світу. У сухому кліматі степової рівнини розташувався справжнісінькі джунглі. Тварини з усього світу вільно переміщаються по території, адже вони у себе вдома. Відомо, що багато птахів тут не відлітають у вирій на зиму. У заповіднику можна доторкнутися до багатьох тварин, вони люблять людей і не боятися людських дотиків.
- Відпочинок всією сім'єю. Не секрет, що всі діти люблять тварин і мріють побачити своїх улюбленців. Якщо ви хочете їх порадувати, а заодно і насолодитися місцевою природою, то це найкращий подарунок для всієї родини.
- Унікальні фото. Таких фотографій ви не зробите ніде в країні. Оскільки тварини тут живуть не в клітках, а під чистим небом або ж у величезних вольєрах. З кожним з них можна сфотографуватися. Не забувайте, про рідкісні види дерев і чагарників.
- Краща колекція кам'яних баб. Херсонська область відома своїми кам'яними бабами. Дітище віком у тисячоліття не може не здивувати і захопити. Ви можете відобразити кам'яні баби на телефон і зробити пост в улюбленої соціальної мережі.
- Розкіш степових рівнин. Відвідати незаймані людиною землі, первозданні степи - крута ідея. Це можна зробити на авто або возі з кіньми, щоб було ще атмосферного.
- Історична цінність. Коли відвідуєш, стародавні місця і пам'ятки, немов стикаєшся зі своїм корінням. У заповіднику ви дізнаєтеся безліч місцевих легенд та історій родом з далекого минулого.
Ціни на 2021 рік
Ціни вказані в гривні, які можуть коригуватися і не є офертою.
Рухайте таблицю вліво, вправо
Заявки на екскурсію організованими групами від 13 до 25 осіб приймаються
Ціна квитків:
- дорослий - 70 грн., Дитячий - 50 грн. (В супроводі екскурсовода),
- дорослий - 65 грн., Дитячий - 45 грн. (Без супроводу екскурсовода),
- фотозйомка - 5 грн., Відеозйомка - 20 грн.
Маршрути заповідника завжди привабливі, і ви можете вибрати екскурсію до смаку і можливостям!
💰 Сколько стоїть → Асканія-Нова біосферний заповідник на Херсонщині?
Подробиці цінової політики вказані за посиланням.
❓ Які умови?
☎️ Як зателефонувати?
Зателефонувати можна по телефону: +38(099)656-23-44
🏠 Де знаходиться → Асканія-Нова біосферний заповідник на Херсонщині?
Асканія-Нова вул. паркова 15 .
Розташування об'єкту на карті можна подивитися за посиланням.
📺 Чи можна подивитися відео про даний об'єкт?
Відео Асканія-Нова біосферний заповідник на Херсонщині можна подивитися за посиланням.
🤞 Відгуки про даний об'єкт?
Відгуки можна прочитати за посиланням.
- Асканія-Нова вул. паркова 15
- askania.eco@gmail.com
- +38(099)656-23-44
- (05538)6-12-86
- ОБОВ'ЯЗКОВО СКАЖІТЬ, ЩО ТЕЛЕФОНУЙТЕ З САЙТУ kurort-azova.com.ua
- Біосферний заповідник «Асканія-Нова» приймає відвідувачів тільки за попереднім замовленням.
- Придбати квитки можна з 8.00 до 15.00 (обідня перерва з 12.00 до 13.00). Вихідні дні: субота, неділя.
- Перебувати на території зоопарку можна до 16.00 в зв'язку з коротким світовим днем.
Додати